Pár slov o důvodu vytvoření archivu

Blog Textařky byl původně založen hlavně pro seznámení čtenářů s knihou, kterou jsem napsala a chtěla vydat – Pláčem bezejmenné. Díky blogování jsem ale začala více pronikat do toho, jak to ve světě literatury chodí, a proto se i jeho původní záměr změnil.

V prvé řadě jsem pochopila, že napsat knihu chce daleko víc času, než jen co trvalo naťukání obsahu Pláče bezejmenné do počítače. Vytvořit kvalitní dílo je především o tom vypsat se. K tomu mi má prvotina hodně pomohla. Nyní ale vím, že určitě není dílem, které by uneslo tlak, který vydat knihu představuje.

Rozhodně tím neříkám, že by nestálo za pozornost. Jsem na něj hrdá. Byl to důležitý krok a základní námět příběhu je něco, co mě stále táhne k tomu, abych se k Pláči bezejmenné jednou vrátila. Nebude to ale v dohledné době, protože nyní mám rozpracovaný daleko rozsáhlejší fantasy svět. I proto musí minulost ustoupit a i proto dříve publikované články spojené s rukopisem Pláče bezejmenné přesouvám sem do archivu, aby nemátly návštěvníky, kteří na blog zavítají.

 

Rukopis Pláč bezejmenné

 

1. kapitola Sláva Irmonovi

Úvodní kapitola rukopisu zavádí čtenáře na planetu Alvi, na místo, kde už po dlouh staletí nesvítí slunce. Přežít zde chce velmi silnou povahu. Třeba takovou, jakou má ambiciózní náčelník Giléus.

 

2. kapitola Smutné zrcadlo

Druhá kapitola seznamuje čtenáře s hlavní postavou celého příběhu – nežnou a nevinnou Saril. Za její líbeznou tváří se toho ale skrýrá daleko víc než jen to, co odhaluje Smutné zrcadlo.

 

V případě, že neradi čtete na monitoru delší texty, jsou obě dvě kapitoly rovněž publikovány ve verzi na dílčí části:

1. kapitola (část 1, 2, 3, 4, 5, 6 )
2. kapitola (část 1, 2, 3, 4 )

 

Další texty spojené s rukopisem

 

Krev poslední naděje (rozšířená verze)

Vyprávění jednoho z bohů, jak se dostal mezi hrstku vyvolených. Celý příběh je propojen se vznikem pověsti Krve poslední naděje, o které je řeč i v samotném díle. Jedná se o ucelené, rozšiřující vyprávění k vlastnímu ději rukopisu.

 

Příběh Krev poslední naděje vyšel opět i v podobě textu rozděleného na dílčí části. Jedná se o původní verzi povídky, která byla posléze rozšířená do verze uvedené výše.

1. část, 2. část, 3. část, 4. část

 

Vlkouš

Vlkouš je jedním z tvorů, kteří po Alvi pobíhají. Pod odkazem najdete informace o něm. Nečekejte žádnou povídku či příběhové vyprávění o jeho životě. Jedná se o jeho popis napsaným stylem, který byste nalezli spíš v encyklopedii než v nějaké běžné knize.

Osobní zpověď Irmona

Pokus o přiblížení jedné z hlavních postav čtenářům. Otevřeně přiznávám, že byste ho měli brát spíš jako odstrašující případ, jak něco podobného nedělat. Není z těch podařených. Ale sentiment mi nedovoluje smazat ho. Berte to tedy s určitou rezervou 😉