, , , ,

Toužíte napsat knihu? Začněte kratšími útvary!

Zdroj: obrázky z pexels.com

Spousta z nás má společný sen – napsat knihu. Nechci nikomu tento sen brát, ale…!

, , , ,

Proč si nedávám novoroční předsevzetí

Zdroj: pexels.com

Internet je každoročně zpočátku roku plný plánů na nadcházející období. Možná čekáte, že se dozvíte něco málo z toho, co chystám já. Ale nedozvíte! Ptáte se proč?

, , ,

(Ne)pište jako stroj

Zdroj: freeimages.com

Před nedávnem vyslovila Katka z Literární alchymie podezření, že musím mít doma nejspíš nějaký stroj na literaturu. Je pravda, že jsem toho za dva a půl měsíce napsala opravdu hodně, má to nicméně své ALE!

,

Jak vznikají ilustrace pro knihu

Zdroj:

Dnes pro vás mám nahlédnutí ne přímo pod pokličku psaní, ale ilustrací. Jak vznikají obrázky, které pak vidíme v knihách? Ilustrátor Ondra Hrdina pro vás připravil malou ukázku toho, jak probíhala práce na posledním obrázku, který mi do knihy kreslil.

,

Jitka musí trpět!

Zdroj:

Víte, jak se říká, že každý správný hrdina musí trpět? Čtenář by si ho totiž jinak neoblíbil. Chce zažívat to špatné spolu s ním. No, a aby byl takový hrdina dobře popsán a jeho útrapy vylíčené do detailů, řekla jsem si, že autor musí trpět také, muhaha 😀 A do čeho, že jsem se to vlastně pustila?

Rozhovor se Sebastianem Komárkem

Zdroj: morguefile.com

Sebastian Komárek mi poskytl rozhovor, v němž na sebe mimo jiné prozradil, že je příznivcem H. P. Lovecrafta. Na jeho soutěžní povídce, která nese název Sen o Merodraethu, je vliv tohoto známého spisovatele vidět. Určitě si přečtěte jak tento rozhovor, tak i Sebastianovu povídku!

,

Rozhovor s Barborou Zouharovou

Zdroj: morguefile.com

Když čtu knihu nebo povídku, obvykle mě zajímá, kdo je jejím autorem. A obzvlášť pokud mě dílo nějak zaujalo. I proto jsem se rozhodla zveřejnit nejen díla vybraných účastníků soutěže Muž, který chodil bosý, ale i rozhovory s lidmi, kteří mi své příběhy poslali. Tady je první z nich.

, ,

Neúspěchy? Perme se s nimi!

Zdroj: sotaissexy.com

Ať už působíte v jakémkoliv oboru, jistě s neúspěchy bojujete. Jak se s nimi vyrovnáváte vy?

, ,

Zpívající věže

Zdroj: http://images.nationalgeographic.com

Každý svět je protkán mnoha pověstmi. A tohle je jedna z nich…

, ,

Dvory chaosu – knižní recenze

Zdroj:

Dvory chaosu je poslední z pěti knih ze série Amber, které vypráví hrdina Corwin. Pokud vás tedy zajímá, jak Roger Zelazny završil ságu, pusťte se směle do čtení.