, , , ,

Proč si nedávám novoroční předsevzetí

Zdroj: pexels.com

Internet je každoročně zpočátku roku plný plánů na nadcházející období. Možná čekáte, že se dozvíte něco málo z toho, co chystám já. Ale nedozvíte! Ptáte se proč?

, , ,

(Ne)pište jako stroj

Zdroj: freeimages.com

Před nedávnem vyslovila Katka z Literární alchymie podezření, že musím mít doma nejspíš nějaký stroj na literaturu. Je pravda, že jsem toho za dva a půl měsíce napsala opravdu hodně, má to nicméně své ALE!

,

Jak vznikají ilustrace pro knihu

Zdroj:

Dnes pro vás mám nahlédnutí ne přímo pod pokličku psaní, ale ilustrací. Jak vznikají obrázky, které pak vidíme v knihách? Ilustrátor Ondra Hrdina pro vás připravil malou ukázku toho, jak probíhala práce na posledním obrázku, který mi do knihy kreslil.

,

Jitka musí trpět!

Zdroj:

Víte, jak se říká, že každý správný hrdina musí trpět? Čtenář by si ho totiž jinak neoblíbil. Chce zažívat to špatné spolu s ním. No, a aby byl takový hrdina dobře popsán a jeho útrapy vylíčené do detailů, řekla jsem si, že autor musí trpět také, muhaha 😀 A do čeho, že jsem se to vlastně pustila?

, ,

Neúspěchy? Perme se s nimi!

Zdroj: sotaissexy.com

Ať už působíte v jakémkoliv oboru, jistě s neúspěchy bojujete. Jak se s nimi vyrovnáváte vy?

, ,

Zpívající věže

Zdroj: http://images.nationalgeographic.com

Každý svět je protkán mnoha pověstmi. A tohle je jedna z nich…

, ,

Dvory chaosu – knižní recenze

Zdroj:

Dvory chaosu je poslední z pěti knih ze série Amber, které vypráví hrdina Corwin. Pokud vás tedy zajímá, jak Roger Zelazny završil ságu, pusťte se směle do čtení.

, ,

Paže Oberonova – knižní recenze

Zdroj:

Čtvrtý díl Zelaznyho Amberu – Paže Oberonova opět bezprostředně navazuje na události minulé knihy a odpovídá na otázky, které vyvolal otevřený konec předchozí části.

, ,

Znamení jednorožce – knižní recenze

Zdroj:

A máme tu v pořadí třetí díl Zelaznyho ságy – Znamení jednorožce. Ten se odehrává z převážné části hlavně v autorově světě Amberu. Prvek propojení s naším světem tu nicméně nalezneme také, podobně jako v obou předchozích knihách.

, ,

Pušky Avalonu – knižní recenze

Zdroj:

Pušky Avalonu je druhá kniha pětidílné ságy ze světa Amberu. Příběh navazuje bezprostředně na konec první části. Před hlavním hrdinou Corwinem stojí úkol sesadit svého bratra Erika z trůnu a získat Amber pro sebe. A jak název napovídá, chce k tomu použít palné zbraně – Pušky Avalonu.