Projekt “Literární deníček”

Zdroj: after-the-party.deviantart.com

Komu chyběly informace z mého literárního soukromí, tak jistě ocení další díl literárního deníčku… Po třech týdnech odmlky tu pro vás mám čerstvé novinky!

Možná jste si všimli, že pravidelnost mého psaní literárního deníčku se poněkud vytratila.

Důvod je celkem jednoduchý – uzávěrka literární soutěže O nejlepší fantasy 2012 se blíží a bylo třeba rozsáhlejší “povídku” Přežít – Ostří maendery rychle dopsat, aby se mohla dostat ještě před tiskem k bete-readerům.

Za poslední tři týdny jsem tedy usilovně psala, psala, psala. Přesné znaky vám nepovím. Po určitém počtu to už přestanete prostě počítat. Nicméně za tu dobu jsem přidala něco málo přes 70 000 znaků.

Jak jsem již na facebookovských stránkách avizovala, povídka je dokončená, včera jsem ji četla celou nahlas pro opravení chyb. Přetlumočit ji takto mi trvalo těžko představitelné dvě hodiny a dvacet minut.

Ve čtvrtek se bude povídka tisknout i s ilustrací, na které teď má šikovná kamarádka Lucka pracuje.

No, co ještě dodat… Hodiny psaním strávené raději ani nepočítám. Toho čísla se bojím, protože to vypadalo stylem, že jsem přišla unavená z práce po devíti hodinách u počítače, načež jsem si vzala k notebooku jídlo, zapla ho a pokračovala v práci cca další čtyři hodiny. Nejvyšší počet znaků za jeden den bylo čistých 19 tisíc.

 

3 Odpovědi
 1. Blanka
  Blanka says:

  Držím palečky, aby literární soutěž dopadla co nejlépe.Snad se ty hodiny práce a oceány písmen zúročí.
  Určitě budu sledovat kdy se tu objeví článek s nadpisem ve stylu :…a vítězem se stává!….:-)

  Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Nic bych si nepřála v tuhle chvíli víc, ale zase tak růžově to nevidím. Ta konkurence je fakt velká a je to vyprávěno z mnoha různých pohledů. Třeba bratránka, co mi teď dělá beta-reading vůbec nezaujala první postava, což je problém, když to s ní začíná. Závisí na tom pohled na celé dílo. Prostě kouzlo prvního dojmu platí všude, nejenom na lidi.

   Ale tak uvidíme. Třeba se někomu jinému do vkusu trefím. Příběh je ucelený, zápletka a rozuzlení překvapivé a svět vymyšlený. Do příběhu je zařazena celá řada pověstí, které děj obohacují.

   Trochu se bojím postav. Jsem s nimi spjatá až moc, vlastně jsem se do nich tak vžila, že když píšu, že ten daný hrdina brečí, tak jsem brečela, když kroutí hlavou nad tím, co mu někdo řekl, tak jsem jí kroutila také a když král zaťal ruku v pěst, tak ta má byla také zatnutá. Je to skvělé, ale zároveň se bojím, že jsem díky tomu ztratila ten objektivní nadhled.

   Odpovědět
   • Blanka
    Blanka says:

    Objektivní nadhled je potřeba u spisovatelů věnujících se psaní faktů,vědeckých prací,zpráv,technických návodů,popisů historických událostí.
    Spisovatel fantasy může objektivní nadhled zmuchlat a zahodit do koše spolu s obalem od žvýkaček:-)

    Odpovědět

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *