,

První narozeniny

Zdroj: littlepurplecloud.deviantart.com

Rok je dlouhá doba a blog jako takový si za ten čas prošel několika fázemi, které byly zapříčiněny hlavně mnou samotnou a tím, jak se můj pohled na svět literatury vyvíjel a dozrával.

Se spuštěním blogu jsem publikovala hlavně starší díla z mých začátků, které najdete v rubrice Povídky – Prvotiny. Jenže psát blog, to zahrnuje ustavičnou práci a ne zveřejnění několika rádoby děl. Proto bylo třeba posunout se dál a psát o tom, co vás zajímá.

 

Co jste nejvíc hledali

Napsala jsem sérii článků, které vás zaujaly a které také přilákaly nové čtenáře. Když nakoukneme trochu do statistik, tak jen díky hledání pojmu normostrana (v různých obměnách a tvarech) vás sem přišlo přes šedesát.

Nehledali jste ale na blogu Textařky jen to. Druhým nejvyhledávanějším pojmem byl výraz beta-reader následovaný mou maličkostí, což mě velice potěšilo. Mé jméno nebo blog Textařky hledalo na internetu téměř padesát lidí. Možná se to zdá málo, ale vzhledem k tomu, že nejsem žádná známá osobnost, tak je to, aspoň pro mě, hodně. Rozhodně je to cca o padesát víc než v roce předešlém 😀 .

Mezi hledanými výrazy se našly samozřejmě i kuriózní pojmy. Například jste se snažili zjistit, jak se uživit psychoterapií, nebo informace o přechodu záhrobím. Pochybuju, že ten, kdo to hledal, něco našel. Ani jsem nepochopila, jak je vyhledavač mohl poslat zrovna ke mně – o něčem takovém jsem vážně nic nepsala 🙂 .

 

Co vás nejvíce zaujalo

Něco takového je vždy obtížné soudit, přesto jsem si však našla dvě kritéria, která mi to aspoň částečně umožní.

Článkem, který vás nejvíce oslovil, byl bezesporu Fantasy svět? Žádný problém! Vyvolal podnětnou diskuzi a obdržel celkem 30 komentářů.

Nejoblíbenějším se pak stal úryvek z díla Přežít, který byl dočasně stažen kvůli soutěži Žoldnéři fantasie, které jsem se účastnila. Nyní je ale znovu obnoven a sklidil již 20 liků na Facebooku a tři +1 na +Googlu. Stal se tak vůbec nejsdílenějším dílem, které jsem uveřejnila.

 

Komentáře

Každý autor, který se dělí s lidmi o svá díla a nepíše si je pouze do šuplíku, je rád za jakoukoliv zpětnou vazbu od svých čtenářů.

Nechci si na vás stěžovat, ale toto potěšení jste mi moc nedopřáli 😀

Celkem se za rok pod příspěvky shromáždilo 165 komentářů, což zase není tak moc, když uvážím, že cca polovina z nich je mých, protože se snažím na všechny pokud možno nějak reagovat. Nejsmutnější je, že spamů přišlo rozhodně víc 😀 . Ty jsem ale poctivě mazala a spočítané je nemám. Nicméně i z nich jsem si něco odnesla – a to sice jejich jména jako inspiraci pro pojmenování svých hrdinů, ať už více či méně důležitých 🙂 .

 

Pár čísel závěrem

Blog navštívilo celkem 3 676 lidí.

1 464 z vás je stálými, vracejícími se čtenáři a zbylých 2 212 jsou unikátní návštěvníci.

Celkem bylo zobrazeno 9 620 stránek, což je v průměru 2,62 stránek na jednu návštěvu.

Průměrná doba strávená na webu jsou 2 minuty a 42 vteřiny. To se nezdá jako nijak závratné číslo, ale když ho vynásobíme počtem čtenářů, kteří na blog zavítali, tak jste tu celkem strávili něco málo přes 165 hodin, což je bezmála celý týden.

Počet publikovaných článků 55.

 

No a novoroční předsevzetí do druhého roku blogu?

Pokračovat dál, aby příští rok ta čísla byla minimálně stejně vysoká a vy měli důvod sem stále chodit.

 

Velké díky vám všem!

Vaše Jitka  =o)

 

2 Odpovědi
  • Jitka
   Jitka says:

   Já osobně se statistikou moc spokojená nejsem. Na druhou stranu žádné začátky nejsou jednoduché a jsem ráda, že se to číslo vracejících se čtenářů postupně zvyšuje 🙂
   Jinak děkuji moc za přání 🙂 Tobě i tvému blogu taktéž hodně štěstí a poutavých článků do nového roku!

   Odpovědět

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *