Rozhovor s Adrianou Gombalovou

Zdroj: morguefile.com

Vítám tě u rozhovoru, Adriano. Mohla bys na úvod prozradit něco málo o sobě?

Jmenuji se Adriana, je mi 16 let a pocházím z Moravskoslezského kraje. Momentálně různě pendluji mezi městy, protože žiji opravdu aktivně 🙂

Ráda si čtu (preferuji fantasy a vzdělávací literaturu, vesměs ale nepohrdnu ničím kromě erotiky a červené knihovny), poslouchám hudbu (všechny žánry kromě country). Sportuji skoro každý den a jsem dva roky veganka. Ráda se vzdělávám ohledně zdraví a esoteriky, mým vysněným povoláním je homeopat. Hraju na housle a na kytaru, pokouším se i o bicí. Miluju čaje – nesladím, nekapu citron, prostě vychutnávám v surovém stavu. Momentálně studuji na jazykovém gymnáziu, za rok plánuji studovat na rok ve Francii. A zbožňuji cestování. Navštívila jsem již několik exotických i neexotických zemí a jsem vděčná za svou úžasnou rodinu, která mi tyto cesty umožnila.

 

Tak to jsi ještě hodně mladá autorka. Jak dlouho se psaní věnuješ?

Už od té doby, co jsem vlastně ani psát neuměla 😀 Pamatuji si, že jsem jako malá psala pokračování Pirátů z Karibiku – byly to jenom vlnovky, které nedávaly žádný smysl, ale já se svým dílem byla naprosto spokojená. Dělala jsem potom že knihu jakože předčítám a přitom si přeříkávala dopředu vymyšlený příběh. Psala jsem tehdy pokračování na téměř každý film nebo knihu, co jsem přečetla. Vytvářela jsem i vlastní příběhy, ale nikdy jsem je nedokončila, většinou jsem skončila u páté kapitoly. Většinou se jednalo o mé fantazie, které bych chtěla prožít. Dodnes mám ty sešity plné hrubek a stylistických chyb uschované a ráda se nad sebou pousměji 🙂

 

Piráti z Karibiku, tak to by se ti mohla líbit soutěž, která nyní na blogu proběhla – Piráti bez moře. Ale zpět k rozhovoru. Jak ses ke psaní dostala a co píšeš nejraději?

Už od mala miluju knihy a psaní knih. Vždycky jsem chtěla být spisovatelkou. Protože mi však rodiče vtloukali do hlavy, že mě to neuživí, chtěla jsem potom být právničkou, protože z toho jsou prý dobré peníze. Pak přišlo období rockové zpěvačky a veterinářky potom zase práva no a nakonec mě před pěti roky chytlo téma lidské zdraví a toho se dodnes držím.

 

Něčím podobným si asi prošlo mnoho z nás 🙂 Další věc, která by mě zajímala, je, proč ses rozhodla psát do soutěže na mém blogu?

Potřebovala jsem postrčit, abych něco vytvořila, protože jsem se dlouho věnovala pouze mé knize, kterou bohužel nikdo nechce vydat… A tak nějak jsem opomenula tvorbu kratších děl. Kniha samonákladem by byl krásný sen, ovšem předtím mi musí někdo darovat pár tisíc 😀

 

Myslím, že na vydání vlastní knihy máš v šestnácti letech ještě čas. Vyčkej, piš dál a ono to jednou jistě přijde 🙂 Na internetu získáš jistě dost čtenářů i bez knihy v ruce, což mě přivádí k poslední otázce. Máš nějaké stránky či blog, kde by ostatní našli další tvá díla?

Mám blog: http://all-is-magic.blog.cz/, kde se věnuji nejenom vlastní tvorbě, ale především zdraví, záhadám, esoterice, veganství… Zkrátka tomu, co mě zrovna obklopuje a k čemu se potřebuji vyjádřit. 

 

Děkuji nejen za odkaz, ale i za rozhovor. Určitě piš dál a zase někdy pošli něco do soutěže 😉

A pro vás, kdo jste si ještě nepřečetli Adrianinu povídku, odkaz na ni naleznete —zde— 🙂

0 Odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *