Rozhovor s Janou Kasalovou

Zdroj: morguefile.com

Ahoj, mohla bys na úvod říct mně i čtenářům něco více o sobě? Kolik ti je, odkud jsi, co tě baví a podobně?

21 let; Frýdek-Místek (kousek na jih od Ostravy). Aktuálně jsem student druhého ročníku Českého jazyka a literatury na Ostravské univerzitě v Ostravě (Filozofická fakulta – ne peďák!), kde konečně dělám to, co mě baví. Ovlivnil mě Vladimir Nabokov (poetikou), Haruki a Ryu Murakami (naučili, že se může psát o čemkoliv), z básníků Jaroslav Vrchlický a J. H. Krchovský (mimochodem strašně milý pán).

 

Jak dlouho se psaní věnuješ?

Ve 4. třídě (takže mi bylo asi 10 let) jsem začala psát  básničky, což se se mnou táhlo až na střední, kde jsem přesedlala na prózu, protože to mi osobně dává větší možnost vyjádření. O prózu se tedy pokouším asi 5 let.

 

To už je poměrně dlouho. Jak ses ke psaní vůbec dostala a co píšeš nejraději?

Zásluhu na tom má moje maminka, která mi jako malé hodně četla… všechna ta ožívající písmenka. Když jsem  začala psát, byla to jen touha to zkusit (protože za něco se v životě stydět musíme). Pak to bylo jakési úlevné sebevyjádření, vyslovení myšlenek a názorů, ale teď je to hlavně radost. Co se týče “předmětu psaní” je to těžké. Líbí se mi banality. Hrdinou je většinou běžný člověk, ovšem něčím se mírně liší od ostatních, nebo si jen on sám myslí, že je výlučný. Často začnu psát jen tak a čekám, co se z toho stane. Nápadů je dost, ale občas trvá, než najdu odvahu to vážně napsat (abstraktní představa textu je dokonalá, přepsat to tak, aby s tím člověk byl opravdu spokojený, to už tak jednoduché není. Nebo je, a já jsem moc náročná).

 

Proč ses rozhodla psát do této soutěže?

Chtěla jsem vědět názor dalšího člověka na to, jak píšu, hledala jsem soutěže a našla tvůj blog. Vlastně to byla druhá soutěž, do které jsem něco poslala. Navíc bylo zajímavé téma – volné, nezavazující a mně skoro hned napadlo, o čem by to šlo napsat. Navíc jsem byla zvědavá, co je to za slečnu, která si na stránku dá svůj vlastní citát (směju se, ale nemyslím to nijak zle), a co na to poví.

 

Jo, citát 😀 To už komentovalo víc lidí 😀 Nicméně zpátky k rozhovoru. Máš nějaké stránky či blog, kde by ostatní našli další tvá díla

Mám poměrně mladý blog: http://cyklon-j.blogspot.cz/

 

Děkuji za rozhovor i za odkaz. Určitě se na blog podívám. Doufám, že se já i čtenáři budeme moct těšit i na nějaká tvá další soutěžní díla!

 
Pro ty z vás, kdo jste ještě povídku nečetli, určitě to napravte. Odkaz na ni naleznete —zde— 🙂
 

0 Odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *