Rozhovor s Jiřím Sivokem

Zdroj: morguefile.com

Ahoj 🙂 Předně bych ti moc ráda pogratulovala k výsledku v soutěži. Mohla bych tě požádat, abys na úvod čtenářům prozradil něco málo o sobě?

Je mi 27 let a mým rodným místem jsou České Budějovice (potažmo Nové Homole). Jsem členem Jihočeského klubu Obce spisovatelů, založil jsem HSF klub (literární sdružení pro mladé spisovatele píšící žánry horor, sci-fi, fantasy. Český rozhlas uvedl v roce 2010 audiodramatizaci mé povídky Úsek dopravních nehod. (Kdo chce poslechnout, může stáhnout —zde—)

 

Jak dlouho se psaní věnuješ?

Psaní se věnuji cca od 15 let.

 

Jak ses ke psaní dostal a co píšeš nejraději?

Dostal jsem se k psaní přes čtení Tolkiena a hraní Dr.D. Začal jsem si psát vlastní kopie Pána prstenů, což bylo dost příšerné a dnes se tomu směji :-D. Nejraději píšu Horory, ale často i sci-fi a fantasy.

 

Proč ses rozhodl psát do této soutěže?

Pokud mám dostatek povídek nebo mě zaujme dané téma, nenechám si ujít možnost vyzkoušet její konkurenceschopnost. Do této soutěže jsem použil starší povídku, kterou jsem pouze upravil a osekal o nejhorší klišé 😀

 

Recyklované povídky, to zná asi každý autor 🙂 Máš nějaké stránky či blog, kde by ostatní našli další tvá díla?

Můj blog: http://hsfklub.bloger.cz/ facebook: https://www.facebook.com/HsfKlub?ref=hl

Jinak publikuji recenze pro audiotéku nebo časopis xb-1 (http://audioteka.cz/mycelium-jantarove-oci,audiokniha.html a http://www.casopisxb1.cz/aktuality/karminovy-lev-recenze/ )

 

Páni, tak to jsi nás slušně zásobil čtivem 🙂 Děkuji za odkazy a také za povídku a poskytnutý rozhovor.

Pro vás ostatní, kdo jste ještě nečetli Jiřího povídku, určitě to napravte! Nějaká výše zmiňovaná klišé v ní sice zůstala, ale autor s nimi umí pracovat, takže dílo jako celek stojí za pozornost 🙂 Odkaz naleznete —zde— 🙂

0 Odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *