Rozhovor s Věrou Mertlíkovou

Zdroj: morguefile.com

Ahoj 🙂 Hned na úvod bych ti chtěla pogratulovat. Tvé dílo pro mě bylo horkým favoritem na vítězství a opravdu se mi moc líbilo. Mohla bys prosím čtenářům blogu prozradit něco málo o sobě, abychom věděli, kdo tak skvělou povídku napsal?

Je mi už/teprve dvaačtyřicet a jsem typický venkovan ze Žlutavy, malé dědiny na Zlínsku. Patřím k příznivcům živé historie. V mém případě to zahrnuje šerm, tanec, jezdectví nebo třeba dobové vaření. Jsem i zasloužilý zahradník (letos mám snad poprvé květiny vyšší než plevel, ale jen o kousek….)

 

Jak dlouho se psaní věnuješ?

Trochu víc píšu poslední dva-tři roky – děti vyrostly a najednou zbývá čas na věci, které člověk dávno pustil k vodě.

 

Jak ses ke psaní dostala a co píšeš nejraději?

O Vánocích před dvěma lety jsem dostala Zlato Arkony a v knížce byla vyhlášena soutěž „Napiš si svého Rogana“. Mezi svátky bylo trochu času, a tak jsem to zkusila – bylo mi celkem jedno, jak to dopadne, chtěla jsem hlavně, aby Ďuro věděl, že na Moravě jsou lidi, kterým se jeho knížky a hrdinové líbí. Příběh pak vyšel ve Zlatu Arkony II.

Historická fantasy je přesně styl, který mi sedí. Člověk si navíc při psaní užije i spoustu zábavy – když třeba potřebuji hrdinu nechat bojovat, můžu si v domácím arzenálu vybrat repliku zbraně a vyzkoušet se zkušeným šermířem souboj na vlastní kůži.

 

Mít vše vyzkoušené se vždy hodí 🙂 Další věc, která by mě zajímala, je, proč ses rozhodla psát do soutěže na mém blogu?

Byla doba kolem Vánoc a mně pořád nešel z hlavy motiv Ježíška a tří králů. Navíc měla soutěž velice dobře zvolený termín – člověk má přece jen koncem prosince trochu víc času, aby se mohl pustit do psaní.

 

Asi žijeme v jiném světě, já nikdy koncem prosince nestíhám 😀 Každopádně k poslední otázce. Máš nějaké stránky či blog, kde by ostatní našli další tvá díla?

Tak daleko jsem se zatím nedostala. Něco malého by mi letos mohlo vyjít v Žoldnéřích fantazie a také ve sborníku letošní soutěže Napiš romaneto na památku Jakuba Arbesa.

 

Tomu říkám skromnost 🙂 Já na Věru “prásknu”, že to něco málo, co jí vyjde v Žoldnéřích fantazie, je povídka Deset, se kterou tuto soutěž vyhrála 🙂 Já sama ji už četla a mohu ji jen a jen doporučit 🙂

A doporučím vám nejen ji, ale také dílo, se kterým se Věra účastnila soutěže “Muž, který chodil bosý a vůbec mu to nevadilo”. Odkaz naleznete —zde—  Povídka rozhodně stojí za přečtení. Ostatně posuďte sami 🙂

 

 

0 Odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *