Rozhovor se Sebastianem Komárkem

Zdroj: morguefile.com

Ahoj, Sebastiane. Předně bych ti ráda poděkovala za to, že jsi s rozhovorem souhlasil. Mohl bys na úvod prozradit čtenářům blogu něco málo o sobě?

Co se týče mé osoby, jsem dvaadvacetiletý absolvent a stále ještě student anglického jazyka a literatury na Ostravské univerzitě (před pár dny jsem se dozvěděl, že jsem byl přijat do navazujícího magisterského studia). V Ostravě jsem se rovněž narodil a stále v ní bydlím. Mé zájmy jsou povětšinou v duchu toho, co studuji, což znamená hlavně literatura a jazyky. Rád bych se v budoucnu zabýval staroanglickou a středověkou literaturou (jsem nadšenec do Béowulfa, atd.) a taky jsem jeden z těch bláznivých Tolkienovců, kteří čtou Pána prstenů a Silmarillion alespoň jednou do roka 😀 Nebudu vypisovat seznam oblíbených autorů, bylo by to na dlouho. Jen bych možná zmínil, že si hodně rád počtu i komiksy, které jsem zbožňoval už odmala (mými dospělými komiksovými oblíbenci jsou ovšem Alan Moore, Neil Gaiman a Mike Mignola). Jinak se mi zatím dařilo každý semestr působit v divadelní skupině naší katedry (filmy a drama jsou další z mých oblíbených věcí).

 

Je vidět, že zájmů máš opravdu hodně a na tvé povídce byl znát široký rozhled. Jak dlouho se psaní věnuješ?

Prakticky se psaní věnuji od osmi let, kdy jsem napsal první povídku, jenže se mi hodně dlouhou dobu nedařilo hodně věcí dokončit. Asi rok zpátky ale jakoby mě políbila múza a konečně jsem se takzvaně “rozjel”.

 

Jak ses ke psaní dostal a co píšeš nejraději?

Mám rád rozmanitost, a proto píšu všechno možné, od fantasy a hororové prózy, až po mé pokusy o poezii ve stylu anglosaských scopů (povídku do Tvé soutěže jsem například napsal jako hold H.P. Lovecraftovi, jednomu z mých nejoblíbenějších amerických spisovatelů 20. století.). Důležité je mít dobrý nápad, žánr a forma se k tomu potom v mé hlavě přidají už samy.

 

V tom výroku o žánru a formě s tebou jednoznačně souhlasím, obvykle to cítím podobně. A vliv H. P. Lovecrafta byl na povídce určitě znát. Přejděme ale k další otázce – zajímalo by mě, proč ses rozhodl psát do mé soutěže?

Povídku jsem do Tvé soutěže poslal z několika důvodů: jednoduše mám literární soutěže rád, dávají mi možnost přečíst si příspěvky jiných autorů nebo se s nimi poměřit a porovnat. Dále, protože jsem v jistých ohledech staromódní člověk a nemám internetovou stránku ani blog.

 

Jsem ráda, že jsem mohla poskytnout publikační prostor . Doufám, že se brzy budeme moct těšit na další tvé dílo v některé z chystaných soutěží 🙂 Mockrát ti děkuji za rozhovor a vás ostatní zvu k přečtení Sebastianovy povídky. Zde je na ni —odkaz— 🙂

Pěkné počtení všem 😉 

 

0 Odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *