Příspěvky

Žít fantasy

Zdroj: Jana Pechlátová

Projekt “Žít fantasy” je jeden z nápadů, ke kterým jsem dospěla při přemýšlení, jak žánr fantasy ještě víc přiblížit čtenářům. Stručně řečeno jde o pokus nacházet fantasy okamžiky každý den kolem sebe. Věřím, že fantasy nemusí být jen odlišný svět, může to být realita a záleží pouze na nás, jestli tomu tak bude. A tady je první střípek z reálné fantasy – focení s vlky 🙂

 

Myslím, že se najde jen opravdu málo fanoušků fantasy, kteří by neměli rádi vlky, a ani já nejsem výjimka. Ještě bližší vztah jsem si k této psovité šelmě vytvořila při psaní povídky Zákon smečky, která se umístila v soutěži Cena Karla Čapka a vyšla ve sborníku MLOK 2016. Příběh sice není přímo o vlcích, ale pracuje s hierarchií smečky a přirovnává k ní skupinu otroků cvičených pro boj v aréně.

 

Větření kořisti

Větření kořisti

 

Možnost fotit s vlky a stát se na chvíli “členem” jejich smečky jsem dostala jako dárek. Obecně jsem toho názoru, že dávání zážitků je jedna z nejlepších forem dárků. A když máte v rodině spisovatele, který každou takovou zkušenost zužitkuje pro psaní, platí to dvojnásob!

Atmosféra celého focení se skutečně vydařila a bylo vážně skvělé stát se alespoň na chvíli lovkyní a paní těchto ušlechtilých tvorů. (Díky, tati, za úžasné narozeniny 🙂 )

Vlčí paní

Vlčí paní

 

Když už jsem dostala jako dárek zrovna tento zážitek, chtěla jsem, aby se výsledné fotky nesly právě v duchu povídky, kterou jsem napsala; spojit příjemné s užitečným. Drtivou většinu mého příběhu tvoří základní pud: touha přežít. A totéž jsem chtěla, aby vyzařovalo i z fotek – živočišnost, bojovnost, odhodlanost.

Lovkyně

Lovkyně

 

Pokud byste také chtěli zažít fantasy na vlastní kůži a okusit, jaké to je stát se na chvíli členem smečky, mohu vám vřele doporučit fotografku Janu Pechlátovou, která stojí za zachycením těchto úžasných okamžiků 🙂

Naslouchej mi

Naslouchej mi

 

Zajímá vás víc? Další fotky zveřejním již brzy! Sledujte mě na Facebooku 😉

Fantasy svět může být reálný.