Svět Nejmocnějších a magie

Zdroj:

Elfové, čarodějové, druidi, dryády a další magická stvoření – tak přesně to od světa Nejmocnějších nečekejte! Ve světě Nejmocnějších vládnou lidé – nemagičtí a v lecčem podobní každému z nás. Magie je totiž velice vzácná a vyvolené jedince hodně omezuje.

 

Kult Matky magie

Kult Matky magie je ve světě Nejmocnějších na ústupu. Víru vyznávají pouze vybrané kláštery v Hraničním království, přestože je spojená s pověstmi o vzniku života a její magie skutečně funguje a pomáhá.

Přístup k magii mají ve světě Nejmocnějších pouze vybraní jedinci, kterým se říká Děti magie. Ani Děti magie však samy o sobě příliš mocné nejsou, umí nicméně navázat spojení se “svou” Matkou a mohou ji požádat o pomoc. Kladná odpověď Matky magie není ovšem nikdy zcela zaručená. Daný jedinec nikdy nesmí mít z kouzla osobní prospěch, pokud nejde o přímé ohrožení jeho života a ochranu před hrozícím nebezpečím.

Matka magie

Matka magie, autor obrázku Roland Havran

 

Děti magie

Celá magie je založená na přírodních principech. Děti magie svou Matku zpravidla žádají o déšť, příznivý vítr, úrodnou půdu, oheň či slunce.  Zároveň se každé Dítě kromě spojení s Matkou rodí s individuálním darem, k jehož užívání není zapotřebí Matčino svolení.

Individuální dary se liší podle pohlaví. Ženy bývají požehnané zpravidla různými druhy vizí, ozvěnami budoucnosti (tedy sluchovými vjemy toho, co se stane) či zvýšenou empatií. Jejich nadání se vyznačuje tím, že není účinné v boji. Muži zpravidla ovládají některý z živlů, který mohou aktivně využívat, tj. jejich schopnosti jsou výrazně silnější než ženské. Kvůli rovnováze sil muži nadaní magií nemohou mít děti a tvořit si vliv skrze své potomky. Ženy plodné jsou, dar spojení s Matkou ovšem dědičný není.

Pro využívání individuálních darů sice není třeba svolení Matky magie, vždy ale platí, že žádná z těchto schopností nesmí být zneužita. Jako příklad lze uvést zmiňované vidiny, které slouží Dětem magie k tomu, aby se mohly připravit na to, co se stane, nikoliv k tomu, aby budoucnost změnily.

čarodějka-721x1024

 Ashaí, Dítě magie, autor obrázku Ondřej Hrdina

 

Vzájemné spojení

Spojení Matky magie a jejích Dětí je velice silné. Děti magie nestárnou, ale nesmrtelní zdaleka nejsou. Lze je zabít násilně stejně jako kteréhokoliv jiného člověka. Dalším způsobem, jak mohou Děti magie zemřít, je přerušení zmíněného spojení s Matkou. K tomu dochází, pokud nadaný jedinec zneužije své schopnosti pro osobní prospěch.

 

Požehnání nebo dar?

Magie ve světě Nejmocnějších je krutá a trestá každou slabost. Překročit hranici svěřené pravomoci je velice snadné a následky jsou fatální. Chybovat lze pouze jednou!

 

A co vy? Chtěli byste ve světě Nejmocnějších vládnout magickou silou?

 

 

2 Odpovědi
 1. Vladimír Vojta
  Vladimír Vojta says:

  Jitko, magie ve Světě Nejmocnějších je tak ošidná, že bych jí osobně pohrdl; jak tou ženskou, tak tou mužskou složkou. Magie v tomto světě není dobrým sluhou, ale spíš velmi špatný pán.
  Na druhou stranu; jedna otázka, Maendry svoji magii nemají?

  Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Dobrý postřeh s maenderami, ale je to s nimi poněkud složitější. Maendery jsou polodémonské bytosti a byly stvořeny démony, aby po jejich moci něco zůstalo, když sami museli odejít z tohoto světa. Souvisí to s onou pověstí o stvoření světa.
   Svět zakládala Matka magie a Otec čas, kteří tvořili po dlouhou dobu harmonický pár. Jak už to ale bývá, něco se změnilo a po jejich vzájemném střetu zůstala jen Matka magie. Otec čas zmizel a chvíli se zdálo, že nadobro. Něco z jeho zloby po něm ale přeci jen zůstalo – démoni. Jejich magie neměla s tou Matčinou nic společného. Byla závislá na víře lidí, a proto se snažili vládnout strachem, aby je smrtelníci uctívali. Postupně to však přestávalo stačit. Pokud měl přežít jejich odkaz, potřebovali právě nějakého prostředníka, křížence s lidmi, kteří na magii závislí nejsou – a tak vznikly maendery. Byly vytvořeny tak, aby přežily i bez magie. Mezi lidmi ve světě Nejmocnějších se sice říká, že magii ovládají, pravda je ale taková, že ne.

   Odpovědět

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *