,

Vyhlášení soutěže Zpívající věže

Zdroj:

Minulý týden jsem uveřejnila legendu z mého světa o Zpívajícíh věžích. Moc mile mě překvapily pozitivní ohlasy, takže jako odměnu za váš zájem přicházím s další soutěží. A téma nebude žádné jiné než právě Zpívající věže!

Sama píši do různých literárních soutěží a jejich název je často to, co mě upoutá a přiměje přijít s nápady, na které bych jinak nepřišla. Proto jsem toho názoru, že název literární soutěže by měl být takový, aby sám o sobě vzbuzoval silný dojem a roztančil v každém ty nejbujnější fantasie.

I proto jsem zvolila jako další téma soutěže právě Zpívající věže.

 

Podmínky soutěže

 • Útvar: Povídka inspirovaná pověstí o Zpívajících věžích
  • Podmínkou soutěže je, že povídka bude obsahově spadat do světa, ze kterého Zpívající věže pocházejí
  • Není nutné znát reálie – lze psát obecně o pobřežních vesnicích, rybářích, správcích a strážcích Zpívajícíh věží (cokoliv vás napadne v souvislosti s pověstí)
  • Pokud jste ovšem četli na blogu už jiné povídky a příběhy z mého světa a chtěli byste něco z toho do povídky zařadit, můžete to využít. Je to jen na vás 😉
  • Doporučuji sledovat facebookové stránky, kde budou zveřejňovány doplňkové materiály, které vám při psaní mohou pomoci (mapy, informace o náboženství a politice, časté dotazy apod.)
 • Rozsah: maximálně 45 000 znaků včetně mezer
 • Žánr: fantasy
 • Počet prací na autora: není omezen
 • Jazyk: čeština nebo slovenština
 • Doporučené formátování: písmo Times New Roman 12, řádkování 1,5 (není ovšem povinné)
 • Soutěžní text posílejte ve formátu .doc, .docx nebo .rtf na e-mail jitka@ladrova.cz a do předmětu uveďte Zpívající věže
 • Soutěž není anonymní a může jít o dílo již dříve publikované (pokud si výsledek svého snažení chcete umístit na blog, můžete)
 • Pořadatelé si vyhrazují právo poslané příspěvky zveřejnit na stránkách blog.ladrova.cz včetně jména (či přezdívky) autora
 • Uzávěrka:  pátek 31.7. 2015 ve 23:59

 

Co vám opět nabízím ze své strany kromě výher, je slovní hodnocení!

 

Ceny aneb To, co každého zajímá nejvíc 🙂

Po zkušenostech z minulé soutěže a peklem s rozesíláním knižních odměn, tentokrát volím praktičtější variantu – finanční ohodnocení pro vítěze, přičemž v případě výhry slovenských účastníků bude částka přepočtena dle aktuálního kurzu.

1. místo – finanční odměna 1000 Kč

2. a 3. místo – finanční odměna 500 Kč

Tím to ale nekončí!

Pokud se neumístíte na prvních třech místech, i tak máte možnost odměnu získat. Jak je uvedeno v podmínkách soutěže, vyhrazuji si právo na publikaci děl na těchto stránkách. V případě, že vaši povídku vyberu ke zveřejnění na stránkách blog.ladrova.cz, obdržíte nově autorský honorář ve výši 200 Kč (neplatí pro výherce, kteří obdrží stanovenou odměnu dle svého umístnění).

zpivajici-veze-dve

Nechť vám Zpívající věže zapějí do noty fantasie!

Hodně štěstí a budu se těšit na vaše povídky a případné dotazy 🙂

Jíťa =o)

14 Odpovědi
 1. Shisco
  Shisco says:

  “Podmínkou soutěže je, že povídka bude obsahově spadat do světa, ze kterého Zpívající věže pocházejí.”
  Co je to za svět? Kde se o něm mohu něco dozvědět? Nějaký link? Nebo je nutné pročíst předchozí příběhy?

  Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Je to můj svět – někteří ho znají víc, protože zatím posílám rozsáhlejší díla pouze těm, kdo o to požádají. Nějaké základní informace pro ty, kdo neznají vůbec, se lze dozvědět na: https://www.facebook.com/events/1374349316225538/ Případně napsat dotaz na FB nebo sem – ráda zodpovím jakoukoliv otázku. Obecně ale není nutné znát bližší reálie – prostředí je zvolené tak, že odpovídá období středověku. Je možné psát povídku o rybářích nebo o strážcích věží (kteří jsou podobní z našeho světa například strážcům majáků).

   Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   A ještě jedno krátké doplnění – ti, co ho neznají, nebudou v nevýhodě. Kromě mě hodnotí další tři lidé, kteří ten svět také neznají, takže budou nezaujatí.

   Odpovědět
 2. Julie Melicharová
  Julie Melicharová says:

  Ahoj, prosím tě, v Literárních soutěžích na FB je uvedena uzávěrka toto úterý, ale na tvém blogu až 31.7. 2015. Která platí?

  Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Ahoj 🙂 Oznamovala jsem na vlastnoručně vytvořené události změnu uzávěrky, v tu chvíli mi nedošlo, že je to ještě někde jinde. Platný je termín uvedený zde, protože spousta lidí psala, že by ráda něco poslala, ale kvůli škole a zkouškám momentálně nestíhají. Proto jsem se rozhodla vyhovět a posunout to na první měsíc prázdnin 🙂

   Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Ahoj 🙂

   Mám zatím jen delší novely, přímo román ne, takže ještě žádná kniha ke koupi není. Letos na podzim mi vyjde povídka v tištěném sborníku Žoldnéři fantasie. Každopádně v případě zájmu není problém něco poslat e-mailem 🙂 Stačí říct 😉

   Jitka =o)

   Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Ahoj 🙂
   Ještě nemám hodnocení dvou porotců, z čehož jedno jsem já. Poslední dva týdny mě pronásledují nemoci – chytl mě zánět močových cest a do toho mi začal růst moudrák. Nevěděla jsem, které prášky do sebe rvát dřív, a hodně mě to zpomalilo v práci. Pokusím se ale soutěž uzavřít do konce září, nejpozději v prvním týdnu října. Díky za pochopení a trpělivost.

   Odpovědět

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *