Zpívající věže – Lovci lidí

Zdroj: Roland Rawen Havran

Napište si na seznam literárních soutěží další položku! Soutěž Zpívající věže se po roce vrací a tentokrát nese podtitul Lovci lidí.

Soutěž Zpívající věže vznikla za účelem obohatit fantasy svět, ve kterém se odehrává většina mých povídek, o vedlejší a rozšiřující příběhy a učinit ho tak ještě živějším. A to je i cíl pro dnešní rok!

Zapojte svou fantasii; soutěží se o zajímavé finanční odměny a možnost dostat se do tištěného sborníku. Takto vypadá ten z prvního ročníku soutěže.

Podmínky letošního ročníku

 • Povídka se odehrává ve světě Nejmocnějších a její téma souvisí s postavami Lovců lidí
  • Svět Nejmocnějších je fantasy svět inspirovaný našimi dějinami. Můžete si jej představit jako středověk, kdyby nezanikla Římská říše. Společnost je už celkem vyspělá, kultura bohatá a vzdělání rozvinuté. Říším vládnou králové, ale zároveň je stále platné otroctví a na jihu kontinentu se s oblibou pořádají zápasy v arénách podobné těm gladiátorským.
  • Pro soutěž potřebujete znát alespoň částečně reálie světa Nejmocnějších. Vše podstatné naleznete v následujících třech článcích, které shrnují princip fungování magie, náboženství a popis jednotlivých království. Podrobnosti o lovcích lidí pak naleznete pod tímto odkazem.
  • Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně vašeho námětu, lze ho konzultovat a obrátit se na mě prostřednictvím emailu jitka@ladrova.cz
 • Rozsah maximálně 45 000 znaků včetně mezer
 • Žánr fantasy
 • Počet prací na autora není omezen
 • Soutěž není anonymní; do emailu uveďte své celé jméno a věk
 • Jazyk čeština nebo slovenština (v porotě je vždy minimálně jeden zástupce ze Slovenska)
 • Pořadatelé si vyhrazují právo poslané příspěvky zveřejnit na stránkách blog.ladrova.cz nebo ve sborníku soutěže
 • Uzávěrka:  čtvrtek 31. 8. 2017 ve 23:59
 • Soutěžní text posílejte na email jitka@ladrova.cz a do předmětu uveďte Lovci lidí

 

Součástí výsledků je i slovní hodnocení!

 

Ceny aneb To, co každého zajímá nejvíc :)

Odměny zůstávají stejné jako minulý rok

1. místo – finanční odměna 2000,- Kč
2. a 3. místo – finanční odměna 1000,- Kč
Tím to ale nekončí!

I když se neumístíte na prvních třech místech, stále máte možnost odměnu získat. Pokud vaši povídku vyberu k uveřejnění na stránkách blog.ladrova.cz, obdržíte autorský honorář ve výši 500,- Kč (neplatí pro výherce, kteří obdrží stanovenou odměnu dle svého umístnění). Čím věrnější světu Nejmocnějších vaše dílo bude, tím větší šanci na autorský honorář máte.

10 Odpovědi
 1. Arne
  Arne says:

  Vypadá to velice zajímavě a mě se v hlavě ihned zrodil nápad. Proto se chci zeptat, zdali je můj předpoklad, že se žádné přihlášky nemusí posílat správný. Kdybych se nemusela držet Vašeho obrazu lovců lidí, nejspíše bych jim dala jinou podobu, ale takhle se mám alespoň čeho držet.

  Odpovědět
  • Jitka
   Jitka says:

   Za prvé bych ráda navrhla tykání – pojí nás společný zájem jménem psaní, takže si myslím, že není třeba formálního oslovování 🙂
   Ne, přihlášky předem se posílat nemusejí. Do soutěže se zařadíš automaticky tím, že do 31.8. zašleš povídku, která splňuje zadaná kritéria.
   Podoba lovců na obrázku je spíš pro ilustraci. Je třeba pamatovat jen na to, že to jsou lidé, co vyrostli v drsných podmínkách Ledové říše a vypadají podle toho 😉

   Odpovědět
   • Arne
    Arne says:

    Zdravím, tak mne ještě napadá, zdali bych mohla spolu s povídkou zaslat také vlastní ilustraci? Pokud tedy čas dovolí.

    Odpovědět
    • Jitka
     Jitka says:

     Ahoj, určitě je to možné, ale nechci dopředu slibovat, že by ilustrace pak byla v sborníku, a ani tě to nějak nezvýhodní u porotců. Hodnotíme opravdu jen texty, takže by to byla od tebe spíš iniciativa projevená navíc 🙂 Rozhodně se tomu ale nebráním, a pokud ti vyjde čas, tak to určitě pošli spolu s povídkou 😉

    • Arne
     Arne says:

     Samozřejmě, tak jsem to myslela. Ani mě nenapadlo, že bych kvůli tomu měla mít nějakou výhodu nad ostatními. Děkuji, pokud budu vše stíhat, tak ji pošlu zároveň s povídkou.

  • Jitka
   Jitka says:

   To nevadí, to se stává. Příští rok bude jiné téma, takže bude nutné asi vymyslet jiný námět. Nebo ho upravit a zasadit do prostředí podle zadání 🙂

   Odpovědět

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] tak krom toho, že sama píše a na kontě má pár povídek vydaných tiskem, také pořádá literární soutěže a z nich sestavuje sborníky. Ano, jsem lenoch a nasázel tam řadu odkazů, ale dozvíte se z nich […]

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *